Strona 1 z 1

Montaz folii dekoracyjnej wraz ze szczegółowymi zdjęciami

Post: 20 wrz 2010, 7:26
autor: witek
Samodzielne założenie foli nie powinno nikomu sprawić trudności. W tym artykule, w kilku prostych krokach przedstawiam na konkretnym przykładzie jak założyć folię dekoracyjną.
Folia jest przyklejana w taki sposób, aby przesłonić dolną część okna kuchennego i jednocześnie nadać ciekawy wygląd całej kuchni.Przed przystąpieniem do pracy szykujemy wszystkie potrzebnie przybory.

Obrazek

Zaczynamy od dokładnego umycia okna stosując zwykły płyn do mycia szyb.

Obrazek
Obrazek

Mierzymy dokładnie okno w kilku miejscach. Jest to bardzo istotnie, ponieważ okna potrafią nie być idealnie równoległe, a błąd na dużych odległościach się kumuluje. Do wymierzonej wartości należy dodać po 5 mm zapasu z każdej strony.

Obrazek

Przenosimy wymiary na naszą folię i zaznaczamy miejsce przycięcia.

Obrazek

Do przycinania folii najlepiej użyć nożyka do tapet i metalowej listwy lub linijki.

Obrazek
Obrazek

Przygotowujemy roztwór: Płyn do montażu folii okiennych - koncentrat, jedno opakowanie na 2 litry wody. Roztworem tym spryskujemy obficie szybę.

Obrazek
Obrazek

Folia składa się z dwu warstw,warstwy właściwej z klejem i warstwy ochronnej. Rozwarstwiamy folię używając dwóch kawałków taśmy malarskiej jak na zdjęciu.

Obrazek
Obrazek

Folię należy rozwarstwić bezpośrednio przed założeniem.

Obrazek

Warstwę z klejem spryskujemy wodą i stroną z klejem przykładamy do szyby.

Obrazek
Obrazek

Dopasowujemy folię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nadmiar wody wyciskamy spod folii za pomocą plastikowej szpachelki lub innego podobnego narzędzia, które nie porysuje folii. Wodę wyciskamy od środka do krawędzi szyby.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wcześniej przy docinaniu zostawiliśmy nadmiar folii, teraz ten nadmiar folii odcinamy ostrożnie nożykiem do tapet.

Obrazek

Folię pozostawiamy do wyschnięcia i związania kleju. Przez następne 30 dni nie powinno się szyby z założoną folią dotykać, po tym czasie można ją normalnie używać.

Obrazek