Energooszczędne folie okienne

Wszytko o foliach przeciwsłonecznych, parametry folii, redukcja promieni przepuszczalność światła, folie lustrzane, "efekt lustra", obniżenie temperatury latem, izolacja termiczna zimą, jak dobrać filię do pomieszczenia

Energooszczędne folie okienne

Postautor: Pawel » 21 lis 2010, 17:31

W dobie oszczędzania energii oraz termomodernizacji domów należy zwrócić uwagę że znaczna część energii zostaje utracona poprzez szyby okienne. I to zarówno zimą jak i latem.

Zimą ciepło emitowane przez grzejniki domowe ucieka z naszych mieszkań przez okna, latem przez te same okna dostaje się nadmiar ciepła słonecznego. Aby się go pozbyć zużywamy energię w postaci działających wentylatorów lub działającej klimatyzacji.
W przypadku klimatyzacji należy jeszcze zwrócić uwagę na szkodliwe działanie czynnika chłodzącego znajdującego się w obiegu układu klimatyzacyjnego. Który to czynnik degraduje nasze środowisko naturalne. W kanałach nawiewowych klimatyzacji nieuchronnie rozwijają się różnego rodzaju grzyby pleśniowe, których mikroskopijne zarodniki nieustannie atakują nasze oskrzela i płuca w początkującej fazie objawia się to katarem i częstym kichaniem.

Energooszczędne folie okienne firmy Amplus wspomagają nas w oszczędzaniu energii zarówno zima jak i latem. Zamontowane w naszych szybach, zimą ograniczają ucieczkę ciepła z naszego domu poprawiając współczynnik U naszych szyb.
Latem chronią nasze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się . Folia działa jak zapora, zapobiega nagrzewaniu się , odbija promieniowanie słoneczne.

Jak folie okienne działają latem ?

Promieniowanie słoneczne składa się z promieniowania widzialnego, promieniowania podczerwonego oraz promieniowania ultrafioletowego.
Promieniowanie podczerwone jest niewidzialne dla oka ludzkiego i praktycznie jest ciepłem, promieniowanie widzialne jest światłem i jednocześnie ciepłem natomiast promieniowanie ultrafioletowe jest głównie odpowiedzialne za degradacje naszych ( płowienie ) naszych ścian i mebli.

Aby skutecznie nie dopuścić do przegrzania się pomieszczenia latem należy ograniczyć zarówno promieniowanie (ciepło ) podczerwone oraz część promieniowania widzialnego ( światło + ciepło ) Montując folie skutecznie ograniczamy nasze pomieszczenia przed dostaniem się niepożądanego ciepła latem .
Ograniczenie promieniowania podczerwonego jest dla nas niezauważalne, natomiast ograniczenie promieniowania widzialnego tylko pozornie jest dla nas widoczne.
Z praktyki bowiem wiadomo iż w pomieszczeniach latem pomimo pozornego ograniczenia światła i tak ze względu na spore nasłonecznienie na zewnątrz, wewnątrz pomieszczenia zapewniona zostaje optymalna ilość światła słonecznego.
Zimą natomiast ze względu na bardzo krótki dzień, przez większość dnia mamy włączone światło elektryczne w biurze, a do domu wracamy po zmroku więc i tak korzystamy tylko ze światła elektrycznego.

Jak folie okienne działają zimą ?

Tak wspomniałem wcześniej folie stanowią barierę dla promieni podczerwonych. A są to promienie emitowane z naszych grzejników domowych odpowiedzialne za komfort cieplny.
Folie obniżają emisyjność szyb skutecznie blokują ucieczkę promieniowania podczerwonego ( ciepła ) z naszego mieszkania. Należy pamiętać że im niższa emisyjność naszych okien tym więcej promieniowania podczerwonego odbije się od szyb i pozostanie w pomieszczeniu.

W dobie domów pasywnych, folie okienne firmy Amplus można uznać za produkt który latem pasywnie chłodzi a zimą pasywnie pomaga w izolacji termicznej szyb.

Są jeszcze dodatkowe zalety folii okiennych, folia eliminują w 99% promieniowane ultrafioletowego, dlatego zapobiegają blaknięciu naszych mebli.
Dodatkowo folie okienne w dni słoneczne chronią nasz wzrok o promieni słonecznych przed olśnieniem.
Pawel

Re: Energooszczędne folie okienne

Postautor: pink56 » 26 wrz 2018, 6:10

bardzo fajna opcja, sama taka posiadam i jestem zadowolona
pink56

Re: Energooszczędne folie okienne

Postautor: Moni » 17 wrz 2019, 17:45

Tego lata "testowałem na sowich oknach folie Silver Duo Premium to naprawdę działa w mieszkaniu czuć wyraźną różnicę , jest o wiele przyjemniej
w małych pokojach jednak zdecydowaliśmy się na folie Prefecta jest prawie całkowicie przezroczysta
Moni

Wróć do Folie okienne przeciwsłoneczne