Jaka folia do pokoju na poddaszu

Wszytko o foliach przeciwsłonecznych, parametry folii, redukcja promieni przepuszczalność światła, folie lustrzane, "efekt lustra", obniżenie temperatury latem, izolacja termiczna zimą, jak dobrać filię do pomieszczenia

Jaka folia do pokoju na poddaszu

Postautor: kornat » 11 sie 2015, 18:28

Witam serdecznie.
Piszę z prośbą o pomoc z dobraniem folii do pokoju na poddaszu. Dla lepszego zobrazowania załączam rysunek pokoju:
Obrazek
Jak widać pokój usytuowany jest tak, że w lecie przy obecnych upałach mam bardzo ciepło w środku. Mimo zakrycia okna dachowego samochodową matą przeciwsłoneczną oraz zasłoniętymi roletami w pokoju mam 30-32*C gdzie na zewnątrz jest ponad 36*C. Okno dachowe postanowiłem okleić folią Silver 35 lub ciemniejszą o ile taka istnieje. Problem pojawia się z oknem balkonowym, chciałbym, aby zatrzymywała dużo ciepła, ale również chciałbym w zimie mieć jednak trochę tego światła w południe. Druga sprawa to pozostali domownicy próbują mnie przekonać, abym nie dawał bardzo ciemnej, ponieważ chcą żeby przynajmniej "firanki" było widać z zewnątrz :) Proszę o podpowiedź jaka byłaby najodpowiedniejsza. Niestety nie mam w okolicy żadnej firmy, która owe folie ma w sprzedaży przez co nie mogę porównać.
Druga sprawa przeglądając aukcje na allegro znalazłem dwóch sprzedawców z foliami lustrzanymi wewnętrznymi o zewnętrznymi i teraz pytanie, która będzie lepiej ograniczała ciepło do pomieszczenia?
Jeżeli można to prosiłbym o linki z aukcjami/firmami, które mają dobre folie i pomogą mi zwalczyć gorąc w pokoju.

P.S. Jeżeli na forum jest jakiś sprzedawca takich folii również bym prosił linki do swoich produktów.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
kornat
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2015, 17:43

Re: Jaka folia do pokoju na poddaszu

Postautor: Pawel » 29 gru 2015, 21:28

Witam
Na początek bym zasugerował by Allegro nie było wyznacznikiem wyboru folii
Natomiast odnośnie folii to folia zewnętrzna będzie skuteczniej zatrzymywała ciepło, ponieważ odbije ciepło jeszcze przed dotarciem
ciepła do szyby. Są folie zewnętrzne prawie całkowicie bezbarwne ( przezroczyste ) i odbijające ciepło. Jednak ich cena jest wyższa niż popularnych folii
typu silver i dlatego raczej nie znajdziemy ich na Allegro .
Jeśli chcemy folie przezroczyste polecam
folie Prestige oraz folie Perfecta

Obie są to folie zewnętrzne które praktycznie przepuszczają całe światło w paśmie widocznym dla oka ludzkiego
Pawel
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 sie 2010, 8:32

Re: Jaka folia do pokoju na poddaszu

Postautor: kornat » 09 sty 2016, 12:52

Niestety w mojej okolicy ciężko jest dostać folię samochodową termokurczliwą a co dopiero zewnętrzną lustrzankę, dlatego rozglądam się za zakupem online. Również nie rozglądałem się za jakimiś pseudofoliami za 10zł ;)
Znalazłem folie Sun Control oraz Solar System. Jeszcze się rozejrzę za tymi co podałeś. Na balkonówkę się zdecyduję jednak na silverka najjaśniejszą.
kornat
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2015, 17:43

Re: Jaka folia do pokoju na poddaszu

Postautor: Pawel » 19 sty 2016, 19:59

Dziwna jest ta firma Sun Control na stronie internetowej nie podają adresu
Prawie jak firma "krzak"
Pawel
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 sie 2010, 8:32

Re: Jaka folia do pokoju na poddaszu

Postautor: Elbląk » 08 lip 2020, 13:47

firm z foliami jest wiele ale większość tylko sprzedaje folie, polecam firmy które również montują folie
wtedy wiadomo że mają folie dobrej jakości, bubla przecież nie chcą sami montować -:)
Lepiej uważać na dziwne firmy z bardzo niskimi cenami ja się już o tym przekonałem po 1,5 roku
i oczywiście błąd montażu.
Elbląk
 

Re: Jaka folia do pokoju na poddaszu

Postautor: sochaarek » 31 sie 2020, 9:45

W przypadku folii przeciwsłonecznych na pewno nie ma sensu kupowanie w ciemno produktu, którego nie będzie się dało wcześniej sprawdzić. Dlatego u mnie ostatecznie zdecydowaliśmy się na zamówienie folii za pośrednictwem http://www.marketfolie.pl i wydaje się, że to była najlepsza opcja, bo produkt jest od firmy, obecnej na rynku od lat, char i faktycznie od strony praktycznej dobrze się sprawdza.
sochaarek
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2020, 9:42


Wróć do Folie okienne przeciwsłoneczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron